Horizontální žaluzie
LÁTKOVÉ ROLETY
VERTIKALNÍ ŽALUZIE
BAMBUSOVÉ ŽALUZIE
ZÁCLONOVÉ ŽALUZIE
UNIVERZÁLNÍ SYSTÉM
JAPONSKÉ POSUVNÉ PANELOVÉ STĚNY
PLISÉ
ŘÍMSKÉ ROLETY
Předokenní rolety
Tip dne
 • Kvalitní matrace - Hledáte kvalitní matraci na spánek? Více zde

Bezpečnostní žaluzie

Markýzy venkovní

4. 4. 2013, 15:46

Je mnoho využití pro venkovní markýzy, a proto je také na trhu nepřeberné množství jednotlivých druhů. Stín před pálícím sluncem i příjemné závětří nabízejí pro domy, balkony i venkovní posezení.

Markýzy venkovní

Když slunce praží, jistě hodí mít možnost se schovat do stínu? Ale jak ho dosáhnout, když v okolí je nejbližším stromem zakrslý stříbrný smrk a slunečník nemáte na místě kam připevnit? Vhodným řešením jsou venkovní markýzy, které dnes už dávno nejsou jen nevzhledným pruhem látky, ale i vhodným architektonickým doplňkem.

Bambusové žaluzie

Tisíc druhů markýz

Ne, nemyslíme tím šlechtičny. Jak už jsme naznačovali, jednotlivých druhů markýz je mnoho a tak bychom se měli seznámit alespoň s těmi nejdůležitějšími. Nejjednodušším druhem pro obyvklé zastínění jsou lehké sklopné markýzy, které jsou čistě mechanické, sofistikovanějším typem jsou snadno skládací výsuvné markýzy, jejichž další předností je vysoká odolnost a snadná montáž. Speciální pro balkony jsou (překvapivě) balkonové markýzy, které mají mnoho společného právě s těmi výsuvnými. Nejnovějším typy jsou pak markýzy kazetové, které nabízejí moderní design a asi největší ochranu pro samotnou markýzovou látku. Jednotlivé typy se také liší stylem ovládáním. U všech je jednou z možností klasické natáčení kličkou. Ovšem, dnes když žijeme v době moderní techniky, proč bychom práci nenechali strojům? Druhou možností ovládání je tedy elektromotor.
Poptávka

Hračičky pro hračičky

Sofistikované typy markýz, vybavené elektromotorem je pak možné doplnit ještě o spoustu praktických vymožeností, jako jsou čidlo proti otřesům, nebo větrný senzor, který v případě vichřice markýzu sám zatáhne. Takovou markýzu jaké také možno vybavit infrazářičem, či světelnou lištou, které určitě oceníte při nočním posezení. Velkou výhodou je, že všechny tyto doplňky lze ovládat tím samým dálkovým ovladačem, který obdržíte k markýze.
Léto možná pozvolna končí, ale proč se nevybavit na další sezonu?
SCREENOVÉ ROLETY
Zobrazení: 164017 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 1

Podobné články
 • Markýzy venkovní

  4. 4. 2013, 15:46 | Diskuze (1)

  Je mnoho využití pro venkovní markýzy, a proto je také na trhu nepřeberné množství jednotlivých druhů. Stín před pálícím sluncem i příjemné závětří nabízejí pro domy, balkony i venkovní posezení.

 • Markýzy venkovní ceník

  4. 4. 2013, 15:46 | Diskuze (0)

  Markýzy bez nosného profilu se řadí mezi nejjednodušší a také nejlevnější typ venkovních markýz. Jejich velkou výhodou je tedy nižší hmotnost a nižší pořizovací náklady oproti jiným typům markýz. Markýzy venkovní ceník je dán především jejími rozměry.

 • Markýzy venkovní

  5. 10. 2011, 11:50 | Diskuze (0)

  Většina z nás má ráda příjemný sluneční svit. Někdy je však náš dům orientován tak, že je sluníčka až přespříliš. Jeho nadbytek začne být nepříjemný a my přemýšlíme, jak se proti němu bránit.