Horizontální žaluzie
LÁTKOVÉ ROLETY
VERTIKALNÍ ŽALUZIE
BAMBUSOVÉ ŽALUZIE
ZÁCLONOVÉ ŽALUZIE
UNIVERZÁLNÍ SYSTÉM
JAPONSKÉ POSUVNÉ PANELOVÉ STĚNY
PLISÉ
ŘÍMSKÉ ROLETY
Předokenní rolety
Tip dne

Vertikální žaluzie

Okenní žaluzie

4. 4. 2013, 15:40

Okenní žaluzie to není je tak ledajaká věc. Zdaleka se nejedná jen o něco, co prostě zabrání slunci, aby vstupovalo do našich domácností a kanceláří ve větší míře, než si zrovna přejeme. Okenní žaluzie mají spoustu dalších funkcí a také mnoho podob.

Okenní žaluzie

Pojďme si udělat v otázce okenních žaluzií tak trochu jasno. Především je velký rozdíl mezi žaluziemi vnitřními a venkovními. Právě venkovní okenní žaluzie mají i další funkce kromě té, že zamezí slunečním paprskům, aby vstupovaly do místnosti ve větší míře, než si zrovna přejete. Venkovní žaluzie dokážou zabránit i vstupu jiných nezvaných hostů k vám domů či do kanceláře.

Bambusové žaluzie

Venkovní okenní žaluzie

Co myslíme tím, že venkovní okenní žaluzie udrží mimo váš domov nejen slunce ale i jiné nezvané hosty? Ano. Tušíte správně. Venkovní varianta žaluzií je velmi často vybavena i bezpečnostními prvky a doplňky, které zaručí bezpečnost vaší rodiny i majetku. Z toho důvodu se vyrábějí z odolnějších materiálů. Například ze dřeva, nejrůznějších kovů, popřípadě z plastu. Dovybaveny jsou pak také bezpečnostním kováním. Váš majetek venkovní okenní žaluzie brání i v tom smyslu, že okna ochrání před vlivy počasí, které na ně působí a podstatně tak prodlouží jejich životnost.
Poptávka

Materiály pro okenní žaluzie

Naznačili jsme, že pro výrobu okenních žaluzií se nabízí spousta variant materiálů. Pro žaluzie venkovní je tedy vhodné dřevo, plast, hliník. Pokud pořizujete klasické vnitřní žaluzie, je variabilita ještě pestřejší. Ve fotogaleriích narazíte na žaluzie, jejichž lamely jsou vyrobeny z nejrůznějších textilií, korku nebo i papíru. Zde hraje větší roli vzhled a design žaluzií, než jejich odolnost. Okenní žaluzie tak máte jistě možnost sladit s ostatním vybavením místnosti. Pokud správně vyberete, budou se hodit do moderní kanceláře a stejně tak na chatu či chalupu.

Horizontální nebo vertikální okenní žaluzie?

Venkovní žaluzie horizontální Vedle materiálu a funkce se žaluzie liší také způsobem uchycení lamel. Mohou vést horizontálně nebo vertikálně. Rozdíl je opět nejen vizuální, ale i funkční. Vertikální uchycení lamel umožňuje využít takové žaluzie i v atypicky tvarovaných oknech. Máte jasněji? Vybírejte!
Zobrazení: 178624 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0

Podobné články
 • Okenní žaluzie

  4. 4. 2013, 15:40 | Diskuze (0)

  Okenní žaluzie to není je tak ledajaká věc. Zdaleka se nejedná jen o něco, co prostě zabrání slunci, aby vstupovalo do našich domácností a kanceláří ve větší míře, než si zrovna přejeme. Okenní žaluzie mají spoustu dalších funkcí a také mnoho podob.

 • Předokenní žaluzie

  4. 4. 2013, 15:39 | Diskuze (0)

  Žaluzie zdaleka nemusí být umístěny jen mezi jednotlivými skleněnými tabulkami vašich oken. A žaluzie zdaleka nemusí být jen obranou před příliš intenzivními slunečními paprsky. Takové předokenní žaluzie mohou být i obranou před zloději a ozdobou vašeho domu.

 • Venkovní okenní žaluzie

  25. 10. 2012, 11:22 | Diskuze (0)

  Venkovní okenní žaluzie přispívají ke komfortu bydlení. Jejich skvělé vlastnosti zaručují nejlepší ochranu proti slunečním paprskům a také jsou výraznou úsporou energie během zimního období. Díky svému umístění jsou účinnou tepelnou ochranou objektů.

 • Předokenní žaluzie

  22. 6. 2012, 14:02 | Diskuze (0)

  Doba je bohužel taková, že obavy o bezpečnost vašich blízkých a stejně tak majetku jsou na místě. Své domácnosti a kanceláře vybavujeme nejrůznějšími bezpečnostními prvky. Jednou z velmi účinných variant jsou i předokenní žaluzie.