Horizontální žaluzie
LÁTKOVÉ ROLETY
VERTIKALNÍ ŽALUZIE
BAMBUSOVÉ ŽALUZIE
ZÁCLONOVÉ ŽALUZIE
UNIVERZÁLNÍ SYSTÉM
JAPONSKÉ POSUVNÉ PANELOVÉ STĚNY
PLISÉ
ŘÍMSKÉ ROLETY
Předokenní rolety
Tip dne
 • Kancelářské židle - Nejlevnější kancelářské židle zde

Látkové rolety

Žaluzie do střešních oken

4. 4. 2013, 15:41

Přímé světlo během dne je velmi milé, ale pokud vám směřuje do bytu střešním oknem, může být i nepříjemné. Pokud budete potřebovat přímý sluneční svit zastínit, musíte použít žaluzie do střešních oken.

Žaluzie do střešních oken

Většinou se setkáváme s okny firmy Velux, takže žaluzie do střešních oken si můžete do tzv. veluxů pořídit v jakémkoliv hobby centru. Pokud ale máte atypická okna, od jiné firmy či vyrobené na zakázku, je to již složitější. U jiné firmy se stačí podívat na internet či do objednávky a spojit se s jejím zástupcem ohledně dodávky žaluzie do střešních oken.

Bambusové žaluzie

Atypická okna a atypické žaluzie do střešních oken

Pokud se jedná o atypické rozměry střešního okna, je nejjednodušší obrátit se na firmu, která vám okna dodala. Určitě se potom sdají žaluzie do střešních oken zařídit a posléze i nainstalovat s jejich pomocí.
Poptávka

Žaluzie do střešních oken se dělí dle konstrukce

Klasickými jsou žaluzie do střešních oken horizontální, je to velice elegantní a estetický prvek splňující všechny požadavky na něj kladené. Většinou bývá při objednávce dodávána spolu s oknem. Pokud ale volíte atypický tvar, dá se využít horizontální žaluzie do střešních oken V – lite, hodí se prakticky pro všechna okna od různých výrobců.

Žaluzie do střešních oken lamelové

Předokenní rolety

Lamelové žaluzie se ovládají pomocí jezdce ve spodní liště, jsou velmi účinné a přesně regulují množství světla. Dají se natáčet při otevřeném okně a v jeho libovolné poloze. Nejčastějším materiálem je hliník a velký rozsah otáčení, až 180° zajišťuje dobrou regulaci přicházejícího světla.

Žaluzie do střešních oken se používají i v kombinaci s různými roletkami, pokud potřebujete dokonalé zastínění střešního okna. Vedle žaluzií do střešních oken, či roletek se dají použít k zastínění i římské roletky. Žaluzie do střešních oken jsou ale nespolehlivějším zastíněním okna, vzhledem k možnosti jejich nastavení a ovládání. Můžete si samozřejmě i zvolit design vzhledem k typu a barvě okenního rámu a zdí bytu.

Zobrazení: 166474 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0

Podobné články
 • Okenní žaluzie

  4. 4. 2013, 15:40 | Diskuze (0)

  Okenní žaluzie to není je tak ledajaká věc. Zdaleka se nejedná jen o něco, co prostě zabrání slunci, aby vstupovalo do našich domácností a kanceláří ve větší míře, než si zrovna přejeme. Okenní žaluzie mají spoustu dalších funkcí a také mnoho podob.

 • Předokenní žaluzie

  4. 4. 2013, 15:39 | Diskuze (0)

  Žaluzie zdaleka nemusí být umístěny jen mezi jednotlivými skleněnými tabulkami vašich oken. A žaluzie zdaleka nemusí být jen obranou před příliš intenzivními slunečními paprsky. Takové předokenní žaluzie mohou být i obranou před zloději a ozdobou vašeho domu.

 • Venkovní okenní žaluzie

  25. 10. 2012, 11:22 | Diskuze (0)

  Venkovní okenní žaluzie přispívají ke komfortu bydlení. Jejich skvělé vlastnosti zaručují nejlepší ochranu proti slunečním paprskům a také jsou výraznou úsporou energie během zimního období. Díky svému umístění jsou účinnou tepelnou ochranou objektů.

 • Předokenní žaluzie

  22. 6. 2012, 14:02 | Diskuze (0)

  Doba je bohužel taková, že obavy o bezpečnost vašich blízkých a stejně tak majetku jsou na místě. Své domácnosti a kanceláře vybavujeme nejrůznějšími bezpečnostními prvky. Jednou z velmi účinných variant jsou i předokenní žaluzie.