Horizontální žaluzie
LÁTKOVÉ ROLETY
VERTIKALNÍ ŽALUZIE
BAMBUSOVÉ ŽALUZIE
ZÁCLONOVÉ ŽALUZIE
UNIVERZÁLNÍ SYSTÉM
JAPONSKÉ POSUVNÉ PANELOVÉ STĚNY
PLISÉ
ŘÍMSKÉ ROLETY
Předokenní rolety
Tip dne

Látkové rolety

Žaluzie do střešních oken

4. 4. 2013, 15:41

Přímé světlo během dne je velmi milé, ale pokud vám směřuje do bytu střešním oknem, může být i nepříjemné. Pokud budete potřebovat přímý sluneční svit zastínit, musíte použít žaluzie do střešních oken.

Žaluzie do střešních oken

Většinou se setkáváme s okny firmy Velux, takže žaluzie do střešních oken si můžete do tzv. veluxů pořídit v jakémkoliv hobby centru. Pokud ale máte atypická okna, od jiné firmy či vyrobené na zakázku, je to již složitější. U jiné firmy se stačí podívat na internet či do objednávky a spojit se s jejím zástupcem ohledně dodávky žaluzie do střešních oken.

Bambusové žaluzie

Atypická okna a atypické žaluzie do střešních oken

Pokud se jedná o atypické rozměry střešního okna, je nejjednodušší obrátit se na firmu, která vám okna dodala. Určitě se potom sdají žaluzie do střešních oken zařídit a posléze i nainstalovat s jejich pomocí.
Poptávka

Žaluzie do střešních oken se dělí dle konstrukce

Klasickými jsou žaluzie do střešních oken horizontální, je to velice elegantní a estetický prvek splňující všechny požadavky na něj kladené. Většinou bývá při objednávce dodávána spolu s oknem. Pokud ale volíte atypický tvar, dá se využít horizontální žaluzie do střešních oken V – lite, hodí se prakticky pro všechna okna od různých výrobců.

Žaluzie do střešních oken lamelové

Předokenní rolety

Lamelové žaluzie se ovládají pomocí jezdce ve spodní liště, jsou velmi účinné a přesně regulují množství světla. Dají se natáčet při otevřeném okně a v jeho libovolné poloze. Nejčastějším materiálem je hliník a velký rozsah otáčení, až 180° zajišťuje dobrou regulaci přicházejícího světla.

Žaluzie do střešních oken se používají i v kombinaci s různými roletkami, pokud potřebujete dokonalé zastínění střešního okna. Vedle žaluzií do střešních oken, či roletek se dají použít k zastínění i římské roletky. Žaluzie do střešních oken jsou ale nespolehlivějším zastíněním okna, vzhledem k možnosti jejich nastavení a ovládání. Můžete si samozřejmě i zvolit design vzhledem k typu a barvě okenního rámu a zdí bytu.

Zobrazení: 112888 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0

Podobné články
 • Okenní žaluzie

  4. 4. 2013, 15:40 | Diskuze (0)

  Okenní žaluzie to není je tak ledajaká věc. Zdaleka se nejedná jen o něco, co prostě zabrání slunci, aby vstupovalo do našich domácností a kanceláří ve větší míře, než si zrovna přejeme. Okenní žaluzie mají spoustu dalších funkcí a také mnoho podob.

 • Předokenní žaluzie

  4. 4. 2013, 15:39 | Diskuze (0)

  Žaluzie zdaleka nemusí být umístěny jen mezi jednotlivými skleněnými tabulkami vašich oken. A žaluzie zdaleka nemusí být jen obranou před příliš intenzivními slunečními paprsky. Takové předokenní žaluzie mohou být i obranou před zloději a ozdobou vašeho domu.

 • Venkovní okenní žaluzie

  25. 10. 2012, 11:22 | Diskuze (0)

  Venkovní okenní žaluzie přispívají ke komfortu bydlení. Jejich skvělé vlastnosti zaručují nejlepší ochranu proti slunečním paprskům a také jsou výraznou úsporou energie během zimního období. Díky svému umístění jsou účinnou tepelnou ochranou objektů.

 • Předokenní žaluzie

  22. 6. 2012, 14:02 | Diskuze (0)

  Doba je bohužel taková, že obavy o bezpečnost vašich blízkých a stejně tak majetku jsou na místě. Své domácnosti a kanceláře vybavujeme nejrůznějšími bezpečnostními prvky. Jednou z velmi účinných variant jsou i předokenní žaluzie.